Sylwia Shiffman – parę słów o mnie

Sylwia Shiffman Image Institute (wcześniej jako Akademia Kreowania Wizerunku) powstało w 2007 roku. Przygoda z makijażem rozpoczęła się dla mnie jednak dużo wcześniej, bo już w 1996 roku. Później była stylizacja, szkolenia w Polsce i za granicą oraz dużo sesji zdjęciowych; zabawy makijażem i z makijażem, eksperymentów…wszystko szło naturalnym rytmem pogłębiania wiedzy, jednak najważniejsza zawsze była pasja.

Główna makijażystka marki PAESE

Z racji kierunku moich studiów, zamiłowania do pedagogiki i psychologii przyszła jakby samoistnie rola nauczyciela. I jednocześnie ucznia – od moich studentek i kursantek. Połączyłam dwie największe pasje mojego życia-makijaż i przekazywanie wiedzy. Przebywanie z ludźmi, osobowościami, możliwość dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem, kształcenia kolejnych pokoleń artystów makijażu jest tym, w czym spełniam się całkowicie.

Image Institute to grono samych pasjonatów – wizażystów, stylistów, fotografów, modelek.. Tu nie ma miejsca na przypadek. Bez presji przyjmujemy kursantów, którym zależy na jakości kształcenia, prawdziwie kreatywnej atmosferze i efektywności. Tu nic nie jest wyliczone i skalkulowane; jak życie-zawsze plastyczni… Mamy ten niezwykły komfort bycia sobą.

Zapraszamy więc serdecznie na spotkanie ze światem profesjonalnego makijażu.

 

IMAGE INSTITUTE TEAM!:

mgr Sylwia Shiffman: Mistrz Wizażu (tytuł uprawniający do nauki zawodu)
Twórczyni Sylwia Shiffman Image Institute, centrum szkoleniowego poświęconego kompleksowemu Kreowaniu Wizerunku. Twórczyni “szczęśliwych” makijaży ślubnych (w ciągłym kontakcie z wieloma klientkami;) wieczorowych,do sesji fotograficznych, pokazów mody, imprez, eventów, TV, prasy… Osoba odpowiedzialna za wizerunek wileu osób publicznych, polityków, muzyków.
Współpracowała jako makijażystka dla Smashbox, Avon, Lumene.
Ukończone studia na kierunku Pedagogika z promocją zdrowia, specjalizacja:kosmetologia; studia podyplomowe: Przygotowanie pedagogiczne z dydaktyką kosmetologii i promocji zdrowia.
Członek Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie Wizażystka (zastępca przewodniczącej) i Kosmetyczka w Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Wykładowca akademicki na specjalizacji wizaż, nauczycielka w wielu szkołach na terenie Śląska

Prywatnie- mama  małego Henia i amatorka kuchni śródziemnomorskiej.

Współpracuję z:

mgr Agnieszka Badura

Wizażystka z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca akademicki, nauczyciel kontraktowy w trakcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego przedmiotów: wizaż, pracownia kosmetyczna.
Finalistka Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu
I miejsce na VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu w Kielcach 2012r.
III miejsce w Mistrzostwach Polski MAKE UP CHALLANGE Warszawa 2013r.

mgr Agata Dominik

Trener kreowania wizerunku, wystąpień publicznych, konferansjer, personal shopper. Autorka książki „Po drugiej stronie lustra”. Od lat prowadzi indywidualne konsultacje modowe, szkolenia dla firm dotyczące dress codu, wystąpień publicznych oraz warsztaty z zakresu stylizacji i wizerunku.

Prowadziła szkolenia między innymi  dla Urzędu Marszałkowskiego, Sądu Rejonowego w  Katowicach,  firm farmaceutycznych, Banku Śląskiego, Polskiego Gazu, Urzędu Pracy i wielu innych. Koordynowała wizerunek osób publicznych przygotowujących się do wyborów.

Autorka stylizacji modowych sesji zdjęciowych . Współpracowała z Dorotą Wiliams, Mają Sablewską. Stale współpracuje z projektantką Natashą Pavluchenko.

Mgr MBA Małgorzata Ruprich

Absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University. Badania naukowe dotyczące roli i wykorzystania wizerunku w biznesie. Obecnie doktorant i wykładowca akademicki w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Trener biznesu w zakresie zarządzania, marketingu, protokołu dyplomatycznego, Public Relations a także kreowania wizerunku.

Ekspert w zakresie dress code, stylizacji ogólnej i biznesowej a także analizy kolorystycznej i wizażu. Autorka wielu warsztatów w tematyce kreowania wizerunku. Prelegent i uczestnik licznych konferencji biznesowych. Wiele publikacji prasowych. Ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie wizerunkowym dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Sylwia Shiffman i zespół.


Współpracujemy z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, co umożliwia przystąpienie do egzaminów czeladniczych w zawodzie “Wizażystka”